Placa Video ASRock Phantom Gaming Radeon RX 550 2G, 2GB GDDR5, 128 biti
Cod produs: Phantom Gaming Radeon RX550 2G
ID produs: 302091
Produsul nu mai face parte din oferta
Garantie conformitate:
24 luni
Garantie PF:
24 luni
Garantie PJ:
24 luni
Cost transport prin Fan Courier:
Cere Info:
(031) 405.23.59
Produse asemanatoare
| Cod produs (Part number) original | Phantom Gaming Radeon RX550 2G |
| Nume produs | ASRock Phantom Gaming Radeon RX550 2G, 2GB, 1100 MHz, 6Gbps, DVI, DP, HDMI, DVI |
| Producator | ASRock |
| Clasa produsului | Placa video |
| Parametri tehnici | |
| Producator chipset | AMD |
| Tip chipset | Radeon RX 550 |
| Tip racire | Activ |
| Tip memorie | DDR5 |
| Memorie video instalata | 2048 MB |
| Viteză de ceas GPU (de bază) | 1183 MHz |
| Frecventa (efectiva) memorie | 6000 MHz |
| Rezolutie maxima | 5120 x 2880 pixeli |
| Conectori externi | |
| Tip conector intern | 16x PCI-E |
| Conector DVI | 1 buc. |
| Conector HDMI | 1 buc. |
| Conector Display Port | 1 buc. |
| Caracteristici suplimentare | |
| Standarde acceptate |
|
| Suport AMD CrossFire/CrossFireX | Nu |
| Suport NVIDIA SLI | Nu |
| Suport pentru monitoare multiple | Da |
| Suport HDCP | Da |
| Card frecventa joasa | Nu |
| Set console subtiri | Nu |
| Functii acceptate |
|
| Alte informatii | |
| Sistem de operare | Windows 10 |
| Continutul pachetului |
|
| Latime | 169.58 mm |
| Inaltime | 130.89 mm |
| Grosime | 42.05 mm |
| Mai multe informatii | www.asrock.com [LINK] |
| Caracteristici Placa Video ASRock Phantom Gaming Radeon RX 550 2G, 2GB GDDR5, 128 biti: | |
| Chipset Placa Video | AMD |
| Slot | PCI Express 3.0 |
| Procesor video | AMD Radeon RX 550 |
| Frecventa Procesor (MHz) | 1183 |
| Frecventa memorie (MHz) | 6000 |
| CUDA Cores | 512 |
| Tip memorie | GDDR5 |
| Capacitate memorie RAM (GB) | 2 |
| Latime de banda memorie (biti) | 128 |
| Conector DVI | Da |
| Conector D-sub 15 pini | Nu |
| HDMI | Da |
| Alte porturi | 1 x DisplayPort |
| Suport DirectX (versiune) | 12 |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.5 |
| HDCP | Da |
| Cooler | Da, Activ |
| Rezolutie maxima | 5120 x 2880 |
| Greutate Colet | 1 |
Produsul a fost adaugat pe site in data de 23.08.2019
| Placa Video ASRock Phantom Gaming Radeon RX 550 2G, 2GB GDDR5, 128 biti | |
| Chipset Placa Video | AMD |
| Slot | PCI Express 3.0 |
| Procesor video | AMD Radeon RX 550 |
| Frecventa Procesor (MHz) | 1183 |
| Frecventa memorie (MHz) | 6000 |
| CUDA Cores | 512 |
| Tip memorie | GDDR5 |
| Capacitate memorie RAM (GB) | 2 |
| Latime de banda memorie (biti) | 128 |
| Conector DVI | Da |
| Conector D-sub 15 pini | Nu |
| HDMI | Da |
| Alte porturi | 1 x DisplayPort |
| Suport DirectX (versiune) | 12 |
| Suport OpenGL (versiune) | 4.5 |
| HDCP | Da |
| Cooler | Da, Activ |
| Rezolutie maxima | 5120 x 2880 |
| Greutate Colet | 1 |














Comentarii
Adauga un comentariuNu a fost facut nici un comentariu.