Telefon Mobil Asus ZenFone 6 ZS630KL, 128GB Flash, 6GB RAM, Dual SIM, 4G, Midnight Black
Cod produs: ZS630KL-2A002EU
ID produs: 297630
Produsul nu mai face parte din oferta
Garantie conformitate:
24 luni
Garantie PF:
24 luni
Garantie PJ:
24 luni
Cost transport prin Fan Courier:
Cere Info:
(031) 405.23.59
Produse asemanatoare
Ecran extins pentru o viziune fara limite
Afisajul extins de tip NanoEdge ofera culori de nivel cinematografic, cu acoperire de 100% a spectrului DCI-P3, permitandu-ti astfel sa vezi totul in culori puternice si realiste — chiar si atunci cand te afli in exterior, in conditii de lumina puternica. Acest ecran extraordinar este complet protejat de cea mai recenta si mai rezistenta sticla Corning® Gorilla Glass 6, ceea ce face din ZenFone 6 un telefon extraordinar de fiabil.

Procesor foarte puternic, de top
Platforma Mobila de Top Qualcomm Snapdragon 855 este cea mai rapida solutie de acest tip dezvoltata vreodata, astfel incat nu vei simti niciodata lipsa puterii de procesare sau a performantelor grafice. Fiind de asemenea echipat cu pana la 8 GB de memorie si un spatiu de stocare de 256 GB, ZenFone 6 dispune de toate resursele necesare rularii celor recente aplicatii si jocuri.

Baterie de capacitate ridicata pentru stilul tau de viata non-stop
ZenFone 6 este echipat cu o baterie "monstruoasa", cu o capacitate de 5000mAh, ce iti permite sa te bucuri pe deplin de stilul tau de viata mobil si foarte activ. Acum nu vei mai avea nevoie de incarcatoare de dimensiuni mari sau baterii externe, chiar si atunci cand calatoresti pe durata intregii zile.

Design - Iese din tipare
ZenFone 6 a fost conceput pentru a impresiona. Inovativul modul Camera Reversibila este fabricat dintr-un material foarte avansat numit metal lichid si include un motor pas-cu-pas special proiectat. Datorita carcasei spate fabricate din sticla si finisate intr-o curbura 3D specifica, dar si noului sau aspectul elegant si futurist - disponibil in variantele de culori Argintiu Crepuscul (Twilight Silver) sau Negru Nocturn (Midnight Black) - ZenFone 6 reprezinta o combinatie cu adevarat unica de tehnologie si arta a fabricatiei.

Camere Duale - O noua era in segmentul fotografiei mobile
Sistemul de camere duale implementat modelului ZenFone 6 este echipat cu un senzor de top Sony IMX586 ce reprezinta punctul culminant al tehnologiei de fotografie mobila in acest moment. Camera principala de 48 MP ofera o rezolutie fara precedent si include tehnologia de ultima generatie Quad Bayer, pentru o sensibilitate la lumina deosebita datorata pixelilor de dimensiuni mari. Camera secundara de 13 MP cu unghiuri foarte largi de fotografiere iti permite sa realizezi cadre mai largi, indiferent ca este vorba despre selfie-uri, fotografii cu prietenii sau peisaje. ZenFone 6 iti ofera o experienta de fotografiere mobila complet noua si iesita din comun.

| Caracteristici Telefon Mobil Asus ZenFone 6 ZS630KL, 128GB Flash, 6GB RAM, Dual SIM, 4G, Midnight Black: | |
| Greutate (g) | 190 |
| Data Aparitie | Mai 2018 |
| Dual-Sim | Da |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Memorie interna (GB) | 128 |
| Capacitate memorie RAM (MB) | 6144 |
| Slot memorie (tip) | microSD (pana la 1 TB) |
| Smartphone | Da |
| Touch Screen | Da |
| Ecran | IPS LCD |
| Diagonala (inch) | 6.4 |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2340 |
| Functii ecran | Corning Gorilla Glass 6 |
| Chipset | Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 |
| Tip procesor | Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.41 GHz Kryo 485 & 4x1.78 GHz Kryo 485) |
| Tip placa video | Adreno 640 |
| Retea 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Retea 4G | Da |
| Retea 5G | Nu |
| Wireless LAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Tehnologie Bluetooth | v5.0, A2DP, LE |
| USB | 2.0, Type-C 1.0 reversible connector |
| GPS | Da, cu A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| Rezolutie senzor (Mp) | 48 + 13 |
| Blitz incorporat | Da, dual-LED |
| Functie video | 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@30fps, 720p@480fps |
| FM Radio | Da |
| Conectare dispozitive | jack 3.5 mm |
| Tip Sistem de operare | Android |
| Sistem de operare | Android OS, v9.0 (Pie) |
| Culoare | Negru |
| Tip Baterie | Li-polymer |
| Capacitate (mAh) | 5000 |
| Functii | Senzori: Accelerometru, de amprenta, gyro, de proximitate, compass |
| Greutate Colet | 0.5 |
| Dimensiuni (W x D x H mm) | 159.1 x 75.4 x 9.2 |
Produsul a fost adaugat pe site in data de 20/05/2019
| Telefon Mobil Asus ZenFone 6 ZS630KL, 128GB Flash, 6GB RAM, Dual SIM, 4G, Midnight Black | |
| Greutate (g) | 190 |
| Data Aparitie | Mai 2018 |
| Dual-Sim | Da |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Memorie interna (GB) | 128 |
| Capacitate memorie RAM (MB) | 6144 |
| Slot memorie (tip) | microSD (pana la 1 TB) |
| Smartphone | Da |
| Touch Screen | Da |
| Ecran | IPS LCD |
| Diagonala (inch) | 6.4 |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2340 |
| Functii ecran | Corning Gorilla Glass 6 |
| Chipset | Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 |
| Tip procesor | Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.41 GHz Kryo 485 & 4x1.78 GHz Kryo 485) |
| Tip placa video | Adreno 640 |
| Retea 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Retea 4G | Da |
| Retea 5G | Nu |
| Wireless LAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Tehnologie Bluetooth | v5.0, A2DP, LE |
| USB | 2.0, Type-C 1.0 reversible connector |
| GPS | Da, cu A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| Rezolutie senzor (Mp) | 48 + 13 |
| Blitz incorporat | Da, dual-LED |
| Functie video | 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@30fps, 720p@480fps |
| FM Radio | Da |
| Conectare dispozitive | jack 3.5 mm |
| Tip Sistem de operare | Android |
| Sistem de operare | Android OS, v9.0 (Pie) |
| Culoare | Negru |
| Tip Baterie | Li-polymer |
| Capacitate (mAh) | 5000 |
| Functii | Senzori: Accelerometru, de amprenta, gyro, de proximitate, compass |
| Greutate Colet | 0.5 |
| Dimensiuni (W x D x H mm) | 159.1 x 75.4 x 9.2 |














Comments
Add commentNo comments were made.